O Firmie

Firma SCHNELL Polska swoją działalność w Polsce rozpoczęła w 1993 roku. Wchodziła ona w skład grupy pięciu zakładów, z których każdy posiadał odrębny profil produkcji i specjalizacji. Firma od chwili powstania koncentrowała swoją produkcję w sferze przemysłu meblowego i wyposażenia wnętrz. Na początku produkcja ograniczała się głównie do paneli ściennych i listew wykończeniowych, aż do 1997 roku kiedy to strategia produkcji zakładu została zmieniona, a oferta rozszerzona.

W 2000 roku decyzją zarządu rozpoczęto budowę nowego zakładu produkcyjnego, który miał sprostać rosnącym wymaganiom klientów i stale zwiększającej się produkcji oraz konkurencji. W związku z tym poczyniono również inwestycje w wysokiej jakości i dużej wydajności urządzenia produkcyjne. Dokonano także szeregu dalszych inwestycji, m. in. W 2011 roku wybudowano dodatkową halę produkcyjno-magazynową, oraz zakupiono dodatkowe grunty wraz z budynkami przemysłowymi. Następnie w 2013 roku zakończono budowę nowej hali o powierzchni 3820 m² na zakupionym wcześniej terenie.

Początkowo klientami firmy byli głównie odbiorcy detaliczni oraz mniejsze przedsiębiorstwa krajowe, z czasem natomiast i dzięki postępującemu rozwojowi firmy jej produkcja znalazła również klientów zagranicznych. Obecnie zakład współpracuje z firmami zarówno w kraju jak i za granicą, z których wielu to znaczące przedsiębiorstwa w skali Europy.

Obecnie zakład zajmuje powierzchnię 37 000 m² z czego niemalże 16 700 m² stanowią nowoczesne hale produkcyjne i magazynowe. Na terenie zakładu zatrudnienie znajduje około 100 osób. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów w 2017 roku otworzono nowoczesny sklep firmowy o powierzchni ponad 300 m², w którym prezentowany jest, stale zwiększający się, asortyment firmy.